20 квітня 2017 року в Українському Католицькому Університеті відбулася науково-практична конференція на тему «Актуальні питання сучасного літургійного благочестя УГКЦ». Конференція організована Патріаршою літургійною комісією УГКЦ та Кафедрою літургійних наук Філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету. Вона проводиться вже восьмий рік поспіль, щоразу у Світлий четвер, та розглядає різноманітні аспекти літургійного життя нашої Церкви.

На початку з привітальним словом до учасників звернувся голова Патріаршої літургійної комісії преосв. Венедикт. Він заохотив усіх, хто досліджує Літургію Церкви, не забувати про важливість звершувати літургійну молитву у простоті серця та вірності своєму служінню, а не просто залишатись на рівні наукових зацікавлень.
Ієромонах Матей Гаврилів ЧСВВ виголосив захоплюючу доповідь про молитву Церкви та парлітургійні моління, наголошуючи на великій потребі уникати різноманітних «підробок» у літургійній молитві (новітніх паралітургійних богослужінь), які спотворюють оригінали літургійних текстів та молитов Церкви. Водночас він наголосив, що церква не відкидає повністю молитовних інтіїцій її вірних, бажаючи підносити їх рівень через ушляхетнення їх текстів і структур, наближаючи їх до літургії церкви.
Свящ. Василь Рудейко поділився своїми спостереженнями щодо дублювання літургійних структур, і навіть цілих богослужінь. Зокрема він наголосив на тому, що основним завданням літургійного оновлення, над яким мали б працювати як науковці так і душпастирі, є осмислення літургійної традиції та виокремлення у ній парохіяльного та монашого способів моління, які часто механічно поєднувались, створюючи складні до розуміння сучасні структури богослужінь. Максим Тимо розповів, що потрібно робити для літургійного просвітництва вірних та наголосив на важливості молитовного і благоговійного звершення літургійних служб.


При завершенні конференції відбулась презентація монографії о. Василя Рудейка, завідувача кафедри літургійних наук УКУ, під назвою «Часослов двадцяти чотирьох часів». Історію виникнення цих молитовних текстів пов’язують із монастирями «неусипаючих» монахів, засновником яких вважають преп. Олександра Акиміта (†430 р). Ця літургійна пам’ятка є цінним джерелом духовості Східних Церков, з якої може живитись як особиста, так і спільнотна молитва сучасних християн. Придбати книжку можна у видавництві Українського Католицького Університету.