суботу, 31 травня 2014 р.

Жовтень 2014

Жовтень 1 Середа
1 (18) Прп. Євменія, єп. Гортинського, чудотворця.

Вечірня: Катизма чергова. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: свята – 3 і прп. – 3. Слава: прп., І нині: свята. На стиховні: стихири свята. Тропар прп., Слава, І нині: свята. Відпуст середній з поминанням служби свята і прп.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава: прп., І нині: свята. Катизми чергові і сідальний свята. Псалом 50. Канонів 2: перший свята, другий прп. По 9-ій – світильний прп. Слава, І нині: світильний свята. Стиховня – вся свята. Тропар прп., Слава, І нині: свята.

Часи: тропар свята, також на 3-му і 9-му ще Слава: прп., кондаки – поперемінно, тобто: на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му – прп.

Літургія: Антифони перших два – з самого свята, третій – загальний з приспівом свята, також і „Прийдіте, поклонімся” з приспівом свята. Тропар свята, Слава, І нині: кондак свята і трисвяте. Прокімен, алилуя і причасний – свята, апостол і євангелія – дня. Ап. – Еф. 223 зач.; 3, 8-21. Єв. – Мр. 51 зач.; 11, 23-26. Замість „Достойно” – ірмос 9-ої пісні канону свята з його приспівом.


Жовтень 2 Четвер
2 (19) Свв. мчч. Трофима, Савватія й Доримедонта.

Вечірня: Катизма чергова. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: свята – 3 і мчч. – 3. Слава: мчч., І нині: свята. На стиховні: стихири свята. Тропар мчч., Слава, І нині: свята. Відпуст середній з поминанням служби свята і мчч.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава: мчч., І нині: свята. Катизми чергові і сідальний свята. Псалом 50. Канонів 2: перший свята, другий мчч. По 9-ій – світильний мчч. Слава, І нині: світильний свята. Стиховня – вся свята. Тропар мчч., Слава, І нині: свята.

Часи: тропар свята, також на 3-му і 9-му ще Слава: мчч., кондаки – поперемінно, тобто: на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му – мчч.

Літургія: Антифони перших два – з самого свята, третій – загальний з приспівом свята, також і „Прийдіте, поклонімся” з приспівом свята. Тропар свята, Слава, І нині: кондак свята і трисвяте. Прокімен, алилуя і причасний – свята, апостол і євангелія. Ап. – Еф. 225 зач.; 4, 14-19. Єв. – Мр. 52 зач.; 11, 27-33. Замість „Достойно” – ірмос 9-ої пісні канону свята з його приспівом.Жовтень 3 П'ятниця
3 (20) Свв. мчч. і ісп. – великого князя Михаїла і боярина його Теодора, чернігівських чудотворців. Св. влкмч. Євстратія і тих, що з ним.

Вечірня: Катизма чергова. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: свята – 3 і мчч. – 3. Слава: мчч., І нині: свята. На стиховні: стихири свята. Тропар мчч., Слава, І нині: свята. Відпуст середній з поминанням служби свята і мчч.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава: мчч., І нині: свята. Катизми чергові і сідальний свята. Псалом 50. Канонів 2: перший свята, другий мчч. По 9-ій – світильний мчч. Слава, І нині: світильний свята. Стиховня – вся свята. Тропар мчч., Слава, І нині: свята.

Часи: тропар свята, також на 3-му і 9-му ще Слава: мчч., кондаки – поперемінно, тобто: на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му – мчч.

Літургія: Антифони перших два – з самого свята, третій – загальний з приспівом свята, також і „Прийдіте, поклонімся” з приспівом свята. Тропар свята, Слава, І нині: кондак свята і трисвяте. Прокімен, алилуя і причасний – свята, апостол і євангелія – Ап. – Еф. 226 зач.; 4, 17-25. Єв. – Мр. 53 зач.; 12, 1-12. Замість „Достойно” – ірмос 9-ої пісні канону свята з його приспівом.


Жовтень 4 Субота
4 (21) Субота по Воздвиженні. Віддання празника Воздвиження.
Св. ап. Кодрата, що в Магнисії.

Вечірня: Катизма чергова. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: усі – свята; Слава: свята І нині: догмат гласу, що віддається. Нема входу, ані читань. Стиховня ціла – свята, з великої вечірні. На кінці: тропар свята один. Відпуст великий з поминанням свята.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава, І нині: знову раз. Катизми чергові з сідальними свята і відразу псалом 50 та канон. Канон і все інше до кінця утрені – саме так, як у саме свято. Канон свята. На 9-ій пісні „Чеснішу” не співаємо, але приспіви святкові до ірмосів і тропарів канону. По 9-ій – світильний свята. Хвалитні стихири свята – 4, Слава, І нині: свята. Після великого славослов’я – тропар свята. Відпуст великий з поминанням свята і святого.

Часи: тропар і кондак свята.

Літургія: Антифони перших два – з самого свята, третій – загальний з приспівом свята, також і „Прийдіте, поклонімся” з приспівом свята. Тропар свята, Слава, І нині: кондак свята і трисвяте. Прокімен, алилуя і причасний – свята, апостол і євангелія суботи по Воздвиженні. Ап. – 1 Кор. 125 зач.; 1, 26-29. Єв. – Йо. 30 зач.; 8, 21-30. Замість „Достойно” – ірмос 9-ої пісні канону свята з його приспівом.
Примітка: Після Літургії священик виходить перед тетрапод. Хор співає тропар свята, а священик кадить навколо тетраподу з чесним Хрестом. Покадивши, священик навпереміну з хором співає тричі «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…» з доземними поклонами. По цьому священик цілує Хрест, а за ним і всі люди, а хор співає стихири Хреста «Прийдіть, вірні…» доки всі не поцілують, а потім Слава, І нині: кондак свята. Священик бере чесний Хрест на голову і відносить на жертовник, а потім знімає з нього васильки.


Жовтень 5 Неділя
5 (22) Неділя 17-та по Зісланні Святого Духа. Глас 8. Єв. 6.
Св. свщмч. Фоки, єп. Синопійського.
Примітка: У цей день співаємо службу св. ап. Кодрата.

Вечірня: “Блажен муж”. На “Господи, взиваю” 10 стихир: 4 неділ., 3 ап., 3 свщмч., Сл.: свщмч., І нині: догмат гласу. Прокімен дня. Стиховня неділ. По “Отче наш” тропар воскресний, ап., Сл.: свщмч., І нині: богородичний з неділ. за гласом тропаря свщмч. Великий відпуст з помин неділі, ап. і свщмч.

Утреня: по “Бог Господь” тропар воскресний, ап., Сл.: свщмч., І нині: богородичний з неділ. за гласом Сл. Катизми черг., сідал. неділ., полієлей, “Ангельський  собор”, іпакой, степенна та прокімен гласу. Єв. – Лк. 114 зач.; 24, 36-53. “Воскресіння Христове”. Пс. 50. Стихира неділ. Канон воскресний, Богородиці, ап. і свщмч. На 9-ій пісні – “Чеснішу від херувимів”. По 3-ій пісні – кондаки-ікоси ап. і свщмч., сідальні ап. і свщмч. По 6-ій – кондак-ікос недільний. По 9-ій – «Свят Господь Бог наш» і світильний воскресний, ап. Сл.: свщмч., І нині: богородичний воскресного світильного. Хвалитних стихир – 8 воскресних, Сл.: стихира євангельська, І нині: “Преблагословенна”. По вел. славослов’ї тропар “Воскресши з гробу” Відпуст великий з поминанням служби воскресної, ап. і свщмч.

Часи: на всіх тропар воскресний, Слава: на 3-му – тропар ап., на 6-му – храму, на 9-му – тропар свщмч. Кондаки: на 1-му – воскресний, на 3-му – ап., на 6-му – храму, на 9-му – свщмч.

Літургія: антифони воскресні або зображальні. Тропар воскресний, Сл.: кондак воскресний, І нині: богородичний з неділ. за гласом Сл. Прокімен і алилуя воскресні. Ап. – 2 Кор. 182 зач.; 6,16-7,1. Єв. – Мт. 62 зач.; 15, 21-28. Причасний «Хваліте».


Жовтень 6 Понеділок
6 (23) Тиждень 18-ий по Зісланні Святого Духа.
Зачаття чесного славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Йоана.

Вечірня: катизми нема. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир прор. Слава: прор., І нині: 1-й богородичний (догмат). На стиховні: стихири прор. Тропар прор., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря прор. Відпуст середній з поминанням служби дня і прор.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар прор. двічі, Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря прор. Катизми чергові і сідальні прор. Псалом 50. Канонів 2: октоїха і прор. По 3-ій пісні – сідальний прор. По 6-ій – кондак-ікос прор. По 9-ій – світильний прор. Хвалитні стихири прор. – 4. Слава, І нині: прор. По великому славослов’ї з трисвятим – тропар прор., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря прор. Відпуст великий з поминанням тільки служби прор.

Часи: На всіх часах: тропар і кондак прор.

Літургія: тропар і кондак та інше – прор. Ап. – Фл. 243 зач.; 2:24-30. Єв. – Лк. 28 зач.; 6:46-7:1.


Жовтень 7 Вівторок
7 (24) Св. первомчц. й рівноап. Теклі.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 первомчц., Сл.: первомчц., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар первомчц., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря первомчц. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар первомчц. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря первомчц. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та первомчц. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. первомчц., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар первомчц., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря первомчц. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – первомчц.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Еф. 230 зач.; 5, 20-26. Єв. – Лк. 11 зач.; 3, 23-4, 1.


Жовтень 8 Середа
8 (25) Прп. Євфросинії.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 прп., Сл.: прп., І нині: хрестобогород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прп., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар прп. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та прп. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. прп., І нині: хрестобогородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прп., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – прп.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Еф. 231 зач.; 5, 25-33. Єв. – Лк. 12 зач.; 4, 1-15.


Жовтень 9 Четвер
9 (26) + Переставлення св. ап. і єв. Йоана Богослова.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” стихир – 8 всі ап. Слава: ап., І нині: 1-й богородичний (догмат). Прокімен дня і три читання ап.: 1 Ів. 3:21-4:6, 1 Ів. 4:11-16, 1 Ів. 4:20-5:5. Стихири на литії ап. Стиховня ап., зі своїми приспівами. На благословенні хлібів: Тропар ап., двічі і Богородице Діво раз. Відпуст великий з поминанням тільки служби ап.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар ап. двічі, Слава, І нині: богородичний з недільних, за голосом тропаря ап. Катизми чергові з сідальними ап., також полієлей з величаннями і пополієлейний сідальний ап. Степенна 4-го голосу, перший антифон. Прокімен, Єв. Ів. 67 зач.; 21:15-25. Пс. 50, і стихира ап. Канонів 3: Богородиці, і два ап. Під час канону відбувається мирування. По 3-ій пісні – сідальний ап. По 6-ій – кондак-ікос ап. По 9-ій – світильний ап. Хвалитні стихири ап. – 4. Слава: ап., І нині: богородичний. По великому славослов’ї з трисвятим – тропар ап., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря ап. Відпуст великий з поминанням тільки служби ап.

Часи: тропар і кондак ап.

Літургія: Все – тільки ап. Ап. – 1 Ів. 73 зач.; 4:12-19. Єв. – Ів. 61 зач.; 19:25-27, 21:24-25.


Жовтень 10 П’ятниця
10 (27) Св. мч. Калістрата і дружини його. Прп. Ніла, основника й ігумена монастиря Криптоферратського.

Вечірня: катизми нема. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 мч.; 3 прп., Сл.: прп., І нині: хрестобогород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мч., Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар мч. (2), Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, мч. та прп. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, мч. Сл.: світил. прп., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мч., Сл. прп., І нині: богород. за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – мч. та 9-му – прп.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Еф. 234 зач.; 6, 18-24. Єв. – Лк. 14 зач.; 4, 22-30.


Жовтень 11 Субота
11 (28) + Прп. ісп. Харитона. Св. В'ячеслава, князя чеського. Собор прпп. отців Печерських, що спочивають у ближніх печерах прп. Антонія.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” стихир – 6, всі прп. Слава: прп, І нині: 1-й богородичний (догмат) гласу, що віддається. Прокімен дня і три читання прп: Муд. 5:15-6:3, Муд. 3:1-9, Муд. 4:7-15. Стиховня ціла прп., зі своїми приспівами. Тропар прп., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря прп. Відпуст великий з поминанням тільки служби прп.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар прп. двічі, Слава, І нині: богородичний з недільних, за голосом тропаря прп. Катизми чергові з сідальними прп., також полієлей з величаннями і сідальний прп. Степенна 4-го голосу, перший антифон. Прокімен, Єв. Мт. 43 зач.;11:27-30. Пс. 50, і стихира прп. Канонів 2: перший Богородиці, другий прп. По 3-ій пісні – сідальний прп. По 6-ій – кондак-ікос прп. По 9-ій – світильний прп. Хвалитні стихири прп. – 4. Слава: прп., І нині: богородичний, за голосом наславника. По великому славослов’ї з трисвятим – тропар прп., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря прп. Відпуст великий з поминанням тільки служби прп.

Часи: тропар і кондак прп.

Літургія: все – тільки прп. Апостол і євангелія спочатку – Ряд.: Ап. – 1 Кор. 162 зач.; 15, 39-45. Єв. – Лк. 15 зач.; 4, 31-36. Ісп.: Ап. – 2 Кор. 176 зач.; 4, 6-15. Єв. – Лк. 24 зач.; 6, 17-23.


Жовтень 12 Неділя
12 (29) Неділя 18-та по Зісланні Святого Духа. Глас 1. Єв. 7
Прп. Киріяна самітника.

Вечірня: “Блажен муж”. На “Господи, взиваю” 10 стихир: 6 неділ., 4 прп., Сл.: прп., І нині: догмат гласу. Прокімен дня. Стиховня неділ., Сл.: прп., І нині: богород. По “Отче наш” тропар воскресний, Сл.: прп., І нині: богородичний з неділ. за гласом тропаря прп. Великий відпуст з помин неділі і прп.

Утреня: по “Бог Господь” тропар воскресний, Сл.: прп., І нині: богородичний з неділ. за гласом Сл. Катизми черг., сідал. неділ., полієлей, “Ангельський  собор”, іпакой, степенна та прокімен гласу. Єв. Йо. 63 зач.; 20, 1-10. “Воскресіння Христове”. Пс. 50. Стихира неділ. Канони воскресний, хрестовоскресний, Богородиці і прп. По 3-ій пісні – кондак прп. або інший кондак-ікос прп., сідальний прп. По 6-ій – кондак-ікос недільні. На 9-ій пісні – “Чеснішу від херувимів”. По 9-ій – «Свят Господь Бог наш» і світильний воскресний, Сл.: прп., І нині: богородичний воскресного світильного. Хвалитних стихир – 8 воскресних, Сл.: стихира євангельська, І нині: “Преблагословенна”. По вел. славослов’ї тропар «Сьогодні спасіння світу». Відпуст великий з поминанням служби воскресної і прп.

Часи: на всіх тропар воскресний, Слава: на 3-му і 9-му – тропар прп., на 6-му – храму. Кондаки: на 1-му – воскресний, на 3-му і 9-му – прп., на 6-му храму.

Літургія: антифони воскресні або зображальні. Тропар воскресний, Сл.: кондак воскресний, І нині: богородичний з неділ. за гласом Сл. Прокімен і алилуя воскресні. Ап. – 2 Кор. 188 зач.; 9, 6-11. Єв. – Лк. 17 зач.; 5, 1-11. Причасний «Хваліте».


Жовтень 13 Понеділок
13 (30) Тиждень 19-ий по Зісланні Святого Духа.
Св. свщмч. Григорія, єпископа Вірменії Вірменії.

Вечірня: катизми нема. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 свщмч., Сл.: свщмч., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар свщмч., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря свщмч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар свщмч. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря свщмч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та свщмч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. свщмч., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар свщмч., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря свщмч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – свщмч.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Флп. 235 зач.; 1, 1-7. Єв. – Лк. 16 зач.; 4, 37-44.


Жовтень 14 Вівторок
14 (1) + Покров Пресвятої Богородиці. Св. ап. Ананії, одного з сімдесятьох. Прп. Романа Сладкопівця.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” – 8 стихир свята. Слава, І нині: свята. Прокімен дня. Три читання свята: Бут. 28:10-17, Єзекиїла 43:27-44:4, Прип. 9: 1-11. На литії всі стихири – свята. На стиховні: стихири свята. На благословенні хлібів: тропар свята тричі. Відпуст великий з поминанням свята.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава, І нині: свята. Катизми чергові з сідальними свята, полієлей і величання, і пополієлейний сідальний свята. Степенна 4-го голосу, 1-й антифон. Прокімен і євангелія свята. Єв. – Лк. 4 зач.; 1:39-49,56. Псалом 50. Стихира свята. Канон свята. Під час канону відбувається мирування. По 3-ій пісні – сідальний свята. По 6-ій – кондак-ікос свята. На 9-ій пісні „Чеснішу” не співаємо, але приспіви святкові до ірмосів і тропарів канону. По 9-ій – світильний свята. Хвалитні стихири свята – 4, Слава, І нині: свята. Після великого славослов’я – тропар свята. Відпуст великий з поминанням свята.

Часи: тропар і кондак свята.

Літургія: антифони повсякденні або зображальні, тропар, кондак, прокімен, алилуя, причасний свята. Ап. – Євр. 320. зач.; 9:1-7. Єв. – Лк. 54 зач.; 10:38-42,11:27-28.


Жовтень 15 Середа
15 (2)  Св. свщмч. Кипріяна. Св. мчц. Юстини. Св. Андрея, Христа ради юродивого.

Вечірня: катизми нема. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 свщмч.; 3 мчц., Сл.: мчц., І нині: хрестобогород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар свщмч., Сл. мчц., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мчц. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар свщмч. (2), Сл. мчц., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мчц. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, свщмч. та мчц. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, свщмч. Сл.: світил. мчц., І нині: хрестобогородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар свщмч., Сл. мчц., І нині: богород. за гласом тропаря мчц. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – свщмч. та 9-му – мчц.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Флп. 237 зач.; 1,12-20. Єв. – Лк. 21 зач.; 5,33-39.


Жовтень 16 Четвер
16 (3) Св. свщмч. Діонісія Ареопагіта.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 свщмч., Сл.: свщмч., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар свщмч., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря свщмч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар свщмч. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря свщмч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та свщмч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. свщмч., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар свщмч., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря свщмч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – свщмч.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Флп. 238 зач.; 1, 20-27. Єв. – Лк. 23 зач.; 6, 12-19.


Жовтень 17 П'ятниця
17 (4) Св. свщмч. Єротея, єп. Атенського. Прп. отця Франциска Асижського.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 свщмч.; 3 прп., Сл.: прп., І нині: хрестобогород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар свщмч., Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар свщмч. (2), Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, свщмч. та прп. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, свщмч. Сл.: світил. прп., І нині: хрестобогородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар свщмч., Сл. прп., І нині: богород. за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – свщмч. та 9-му – прп.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Флп. 239 зач.; 1, 27-2, 4. Єв. – Лк. 24 зач.; 6, 17-23.


Жовтень 18 Субота
18 (5) Св. мчц. Харитини.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 мчц., 3 Октоїха; Сл.: мчц., І нині: догмат гласу, що віддається. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчц., Сл., І нині: богородичний воскресний за гласом тропаря мчц. Відпуст великий з поминанням цілого тижня і мчц.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар мчц. (2), Сл., І нині: богородичний воскресний за гласом тропаря мчц. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Пс. 50. Канон: якщо Господній або Богородичний храм – канонів 3: храму, мчц. та Октоїха. Якщо храм святого, канонів 3: мчц., храмового святого та Октоїха. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: мчц., І нині: його богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчц., Сл., І нині: богородичний відпустовий за гласом тропаря мчц. і за днем тижня. Відпуст великий з поминанням усього тижня і мчц.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – мчц.

Літургія: вся служба дня. Ап. – 1 Кор. 164 зач.; 15, 58-16, 3. Єв. – Лк. 19 зач.; 5, 17-26.


19 (6) Неділя 19-та по Зісланні Святого Духа. Глас 2. Єв. 8.
+ Св. ап. Томи.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” – 10 стихир: октоїха – 4, ап. – 6. Слава: ап., І нині: 1-й богородичний голосу, (догмат). Три читання: 1 Ів. 1:1-8, Як. 1:1-12, Юди. 1:1-25. На стиховні: недільні стихири октоїха, Слава: ап., І нині: богородичний з недільної стиховні за голосом ап. Тропар воскресний, Слава: ап. І нині: богородичний воскресний за гласом Сл. Відпуст великий з поминанням недільним і ап.
Жовтень 19 Неділя

Утреня: На „Бог Господь”: тропар недільний голосу двічі, Слава: ап., І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря ап. Катизми чергові зі звичайними їхніми недільними сідальними октоїха, також полієлей з величаннями ап., і „Ангельський собор”, мала єктенія з виголосом „Бо благословиться” й іпакой голосу, також 1-й і 2-й сідальний ап. по разу без богородичних, Слава: 3-й сідальний ап., І нині: його богородичний. Степенна чергового голосу Єв. – Йо. 67 зач.; 21, 15-25, і все інше до канону – неділі. Канонів 3: перший недільний, другий Богородиці і третій ап. По 3-ій пісні – сідальний кондак-ікос і сідальний святого. По 6-ій – кондак-ікос неділі. По 9-ій – світильний недільний і ап., Слава: інший світильний ап., І нині: богородичний недільного світильного. Хвалитних стихир – 8: недільних октоїха чергового голосу – 4 і ап. зі „Слава” – 4 (з двома його приспівами: «На всю землю вийшло вістування їх і до кінців вселенної глаголи їх» і «Небеса повідають славу Божу, творіння ж рук Його сповіщає твердь»). Слава: стихира євангельська чергова, І нині: „Преблагословенна”. По великому славослов’ї – тропар недільний «Воскресши із гробу…». Відпуст великий з поминанням служби недільної і ап.

Часи: на всіх часах: тропар недільний, також Слава: ап., кондаки: на 1-му і 6-му – недільний, на 3-му і 9-му – ап.

Літургія: антифони воскресні або зображальні. Тропар недільний і ап., також кондак недільний, Слава: ап., І нині: богородичний за голосом наславника. Прокімен, апостол, алилуя, євангелія і причасний – спочатку неділі, а після – ап. Ап. – 2 Кор. 194 зач.; 11,31-12,9. Єв. – Лк. 26 зач.; 6,31-36. Ап. – Ап. – 1 Кор. 131 зач.; 4, 9-16. Єв. – Йо. 65 зач.; 20, 19-31.


Жовтень 20 Понеділок
20 (7) Тиждень 20-тий по Зісланні Святого Духа.
Свв. мчч. Сергія і Вакха.

Вечірня: катизми нема. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 мчч., Сл.: мчч., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мчч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар мчч. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мчч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та мчч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. мчч., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря мчч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – мчч.

Літургія: вся служба дня. Ап. - Флп. 241 зач.; 2, 12-16. Єв.- Лк. 25 зач.; 6, 24-30.


Жовтень 21 Вівторок
21 (8) Прп. Пелагії.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 прп., Сл.: прп., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прп., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар прп. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та прп. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. прп., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прп., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – прп.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Флп. 242 зач.; 2, 16-23. Єв. – Лк. 27 зач.; 6, 37-45.


Жовтень 22 Середа
22 (9) + Св. ап. Якова Алфеєвого.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” стихир – 6, всі ап. Слава: ап., І нині: 1-й богородичний (догмат). Прокімен дня і три читання: 1 Ів. 1:1-8, Як. 1:1-12, Юди. 1:1-25. Стиховня ціла ап., зі своїми приспівами. Тропар ап., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря ап. Відпуст великий з поминанням тільки служби ап.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар ап. двічі, Слава, І нині: богородичний з недільних, за голосом тропаря ап. Катизми чергові з сідальними ап., також полієлей з величаннями і сідальний ап. Степенна 4-го голосу, перший антифон. Прокімен, Єв. – Йо. 67 зач.; 21, 15-25. Пс. 50, і стихира ап. Канонів 2: перший Богородиці, другий ап. По 3-ій пісні – сідальний ап. По 6-ій – кондак-ікос ап. По 9-ій – світильний ап. Хвалитні стихири ап. – 4. Слава: ап., І нині: богородичний, за голосом наславника. По великому славослов’ї з трисвятим – тропар ап., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря ап. Відпуст великий з поминанням тільки служби ап.

Часи: тропар і кондак ап.

Літургія: все – тільки ап. Апостол і євангелія спочатку – Ряд.: Ап. – Флп. 243 зач.; 2, 24-30. Єв. – Лк. 28 зач.; 6, 46-7, 1. Ап. – Ап. – 1 Кор. 131 зач.; 4, 9-16. Єв. – Лк. 51 зач.; 10, 16-21.


Жовтень 23 Четвер
23 (10) Свв. мчч. Євлампія і Євлампії.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 мчч., Сл.: мчч., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мчч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар мчч. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мчч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та мчч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. мчч., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря мчч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – мчч.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Флп. 244 зач.; 3, 1-8. Єв. – Лк. 31 зач.; 7, 17-30.


Жовтень 24 П'ятниця
24 (11) Св. ап. Филипа, одного з семи дияконів. Прп. Теофана Начертанного, єп. Нікейського і творця канонів.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 ап.; 3 прп., Сл.: прп., І нині: хрестобогород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар ап., Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар ап. (2), Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, ап. та прп. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, ап. Сл.: світил. прп., І нині: хрестобогородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар ап., Сл. прп., І нині: богород. за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – ап. та 9-му – прп.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Флп. 245 зач.; 3, 8-19. Єв. – Лк. 32 зач.; 7, 31-35.


Жовтень 25 Субота
25 (12) Свв. мчч. Прова, Тараха й Андроніка. Прп. Косми Святоградця, єп. Маюмського і творця канонів. Пам'ять св. Мартина Милостивого, єп. Туринського.

Вечірня: катизми нема. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 мчч.; 3 прп., Сл.: прп., І нині: догмат гласу, що віддається. Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. і за днем тижня. Відпуст великий з поминанням цілого тижня мчч. та прп.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар мчч. (2), Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, мчч. та прп. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, мчч. Сл.: світил. прп., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл. прп., І нині: богород. за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – мчч. та 9-му – прп.

Літургія: вся служба дня. Ап. – 2 Кор. 168 зач.; 1, 8-11. Єв. – Лк. 20 зач.; 5, 27-32.


Жовтень 26 Неділя
26 (13) Неділя 20-та по Зісланні Святого Духа. Свв. Отців VII Вселенського Собору. Глас 3. Єв. 9
Свв. мчч. Карпа, Папили й Агатоніки мч.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” – 10 стихир: октоїха – 4, Отців – 6. Слава: Отців, І нині: 1-й богородичний голосу, (догмат). Три читання: Буття 14:14-20, Второзакон. 1:8-11.15-17, Второзакон. 10:14-21. На стиховні: недільні стихири октоїха, Слава: Отців, І нині: богородичний з недільної стиховні за голосом Отців. Тропар воскресний, Слава: Отців, І нині: богородичний недільний за голосом тропаря Отців. Відпуст великий з поминанням недільним і Отців.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар недільний голосу двічі, Слава: Отців, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря Отців. Катизми чергові зі звичайними їхніми недільними сідальними октоїха, також полієлей і „Ангельський собор”, мала єктенія з виголосом „Бо благословиться” й іпакой голосу. Єв. Йо. 65 зач.; 20, 19-31 і все інше до канону – неділі. Канонів 4: недільний октоїха, хрестовоскресний, Богородиці і Отців. По 3-ій пісні – кондак-ікос воскресні, сідальний Отців. По 6-ій – кондак-ікос Отців. По 9-ій – світильний недільний, Слава: світильний Отців, І нині: богородичний світильного Отців. Хвалитних стихир – 8: недільних октоїха чергового голосу – 4 і Отців – 4 (з приспівами «Благословен єси, Господи, Боже отців наших, і хвальне, і прославлене ім’я Твоє на віки » і «Зберіть Йому преподобних Його»). Слава: Отців, І нині: „Преблагословенна”. По великому славослов’ї – тропар недільний «Сьогодні спасіння світу…». Відпуст великий з поминанням служби недільної і Отців. По відпусті – Слава, І нині: стихира євангельська.

Часи: на всіх часах: тропар недільний, також Слава: Отців, кондаки: на 1-му і 6-му – недільний, на 3-му і 9-му – Отців.

Літургія: тропар недільний і Отців, також кондак недільний, Слава: Отців, І нині: богородичний за голосом наславника. Прокімен, апостол, алилуя, євангелія і причасний – спочатку неділі, а після – Отців. Ряд.: Ап. – Гал. 200 зач.; 1, 11-19. Єв. – Лк. 30 зач.; 7, 11-16. Отців: Ап. – Євр. 334 зач.; 13:7-16. Єв. – Ів. 56 зач.; 17:1-13.


Жовтень 27 Понеділок
27 (14) Тиждень 21-ий по Зісланні Святого Духа.
Свв. мчч. Назарія Гервасія Протасія й Келсія. Прп. Параскеви Терновської.

Вечірня: катизми нема. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 мчч.; 3 прп., Сл.: прп., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар мчч. (2), Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, мчч. та прп. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, мчч. Сл.: світил. прп., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл. прп., І нині: богород. за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – мчч. та 9-му – прп.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Флп. 248 зач.; 4, 10-23. Єв. – Лк. 33 зач.; 7, 36-50.


Жовтень 28 Вівторок
28 (15) Прп. Євтимія Нового. Св. прпмч. Лукіяна, пресвітера Великої Антіохії.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 прп.; 3 прпмч., Сл.: прпмч., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прп., Сл. прпмч., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прпмч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар прп. (2), Сл. прпмч., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прпмч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, прп. та прпмч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, прп. Сл.: світил. прпмч., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прп., Сл. прпмч., І нині: богород. за гласом тропаря прпмч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – прп. та 9-му – прпмч.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Кол. 249 зач.; 1, 1-2; 7-11. Єв. – Лк. 34 зач.; 8, 1-3.


Жовтень 29 Середа
29 (16) Св. мч. Лонгина сотника.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 мч., Сл.: мч., І нині: хрестобогород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мч., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар мч. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та мч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. мч., І нині: хрестобогородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мч., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря мч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – мч.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Кол. 251 зач.; 1, 18-23. Єв. – Лк. 37 зач.; 8, 22-25.


Жовтень 30 Четвер
30 (17) Св. прор. Осії. Св. прпмч. Андрея Критського.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 прор.; 3 прпмч., Сл.: прпмч., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прор., Сл. прпмч., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прпмч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар прор. (2), Сл. прпмч., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прпмч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, прор. та прпмч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, прор. Сл.: світил. прпмч., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прор., Сл. прпмч., І нині: богород. за гласом тропаря прпмч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – прор. та 9-му – прпмч.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Кол. 252 зач.; 1, 24-29. Єв. – Лк. 41 зач.; 9, 7-11.


Жовтень 31 П'ятниця
31 (18) + Св. ап. і єв. Луки.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” стихир – 6, всі ап. Слава: ап., І нині: 1-й богородичний (догмат). Прокімен дня і три читання прп: 1 Ів. 1:1-8, Як. 1:1-12, Юди. 1:1-25. Стиховня ціла ап., зі своїми приспівами. Тропар ап., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря ап. Відпуст великий з поминанням тільки служби ап.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар ап. двічі, Слава, І нині: богородичний з недільних, за голосом тропаря ап. Катизми чергові з сідальними ап., також полієлей з величаннями і сідальний ап. Степенна 4-го голосу, перший антифон. Прокімен, Єв. – Йо. 67 зач.; 21, 15-25. Пс. 50, і стихира ап. Канонів 2: перший Богородиці, другий ап. По 3-ій пісні – сідальний ап. По 6-ій – кондак-ікос ап. По 9-ій – світильний ап. Хвалитні стихири ап. – 4. Слава: ап., І нині: богородичний, за голосом наславника. По великому славослов’ї з трисвятим – тропар ап., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря ап. Відпуст великий з поминанням тільки служби ап.

Часи: тропар і кондак ап.

Літургія: все – тільки ап. Апостол і євангелія спочатку – Ряд.: Ап. – Кол. 253 зач.; 2, 1-7. Єв. – Лк. 42 зач.; 9, 12-17. Ап. – Ап. – Кол. 260 зач.; 4, 5-9; 14; 18. Єв. – Лк. 51 зач.; 10, 16-21.

Немає коментарів:

Дописати коментар