субота, 31 травня 2014 р.

Грудень 2014

Грудень 1 Понеділок
1 (18) Тиждень 26-ий по Зісланні Святого Духа.
Свв. мчч. Платона й Романа.

Вечірня: катизми нема. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 мчч., Сл.: мчч., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мчч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар мчч. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мчч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та мчч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. мчч., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря мчч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – мчч.

Літургія: вся служба дня. Ап. – 1 Тим. 278 зач.; 1, 1-7. Єв. – Лк. 75 зач.; 14, 12-15.


Грудень 2 Вівторок
2 (19) Св. прор. Авдія. Св. мч. Варлаама.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 прор.; 3 мч., Сл.: мч., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прор., Сл. мч., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар прор. (2), Сл. мч., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, прор. та мч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, прор. Сл.: світил. мч., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прор., Сл. мч., І нині: богород. за гласом тропаря мч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – прор. та 9-му – мч.

Літургія: вся служба дня. Ап. – 1 Тим. 279 зач.; 1, 8-14. Єв. – Лк. 77 зач.; 14, 25-35.Грудень 3 Середа
3 (20) Передпразденство Введення в храм Пресвятої Богородиці.
Прп. Григорія Декаполіта.

Вечірня: катизма чергова. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: передсвяття – 3 і прп. – 3. Слава: прп., І нині: передсвяття. На стиховні: стихири передсвяття. Тропар прп., Слава, І нині: передсвяття. Відпуст середній з поминанням служби дня і прп.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар передсвяття двічі, Слава: прп., І нині: передсвяття. Катизми чергові і сідальні передсвяття. Псалом 50. Канонів 2: перший передсвяття, другий прп. По 9-ій – світильний прп. Слава, І нині: світильний передсвяття. Стиховня – вся передсвяття. Тропар прп., Слава, І нині: передсвяття.

Часи: тропар передсвяття, також на 3-му і 9-му ще Слава: прп., кондаки – поперемінно, тобто: на 1-му і 6-му – передсвяття, на 3-му і 9-му – прп.

Літургія: тропар і кондак передсвяття. Прокімен, алилуя, причасний – дня. Ап. – 1 Тим. 281 зач.; 1, 18-20; 2, 8-15. Єв. – Лк. 78 зач.; 15, 1-10.


Грудень 4 Четвер
4 (21) + ВВЕДЕННЯ У ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” – 8 стихир свята. Слава, І нині: свята. Прокімен дня. Три читання свята: Вих. 40:1-9.34-35, 1 Цар. 8:1-11, Єзек. 43:27;44:1-4. На литії всі стихири – свята. На стиховні: стихири свята. На благословенні хлібів: тропар свята тричі. Відпуст великий з поминанням свята.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава, І нині: свята. Катизми чергові з сідальними свята, полієлей і величання, і пополієлейний сідальний свята. Степенна 4-го голосу, 1-й антифон. Прокімен і євангелія свята. Єв. – Лк. 4 зач.; 1:39-49,56. Псалом 50. Стихира свята. Канонів два свята. Під час канону відбувається мирування. По 3-ій пісні – сідальний свята. По 6-ій – кондак-ікос свята. На 9-ій пісні „Чеснішу” не співаємо, але приспіви святкові до ірмосів і тропарів канону. По 9-ій – світильний свята. Хвалитні стихири свята – 4, Слава, І нині: свята. Після великого славослов’я – тропар свята. Відпуст великий з поминанням свята.

Часи: тропар і кондак свята.

Літургія: Антифони повсякденні або зображальні, тропар, кондак, прокімен, алилуя, причасний свята. Ап. – Євр. 320 зач.; 9, 1-7. Єв. – Лк. 54 зач.; 10:38-42,11:27-28. Замість „Достойно” – приспів і ірмос свята.


Грудень 5 П'ятниця
5 (22) Св. ап. Филимона і тих, що з ним.

Вечірня: катизми нема. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: свята – 3 і ап. – 3. Слава: ап., І нині: свята. На стиховні: стихири свята. Тропар ап., Слава, І нині: свята. Відпуст середній з поминанням служби свята і ап.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава: ап., І нині: свята. Катизми чергові і сідальний свята. Псалом 50. Канонів 2: перший свята, другий ап. По 9-ій – світильний ап. Слава, І нині: світильний свята. Стиховня – вся свята. Тропар ап., Слава, І нині: свята.

Часи: тропар свята, також на 3-му і 9-му ще Слава: ап., кондаки – поперемінно, тобто: на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му – ап.

Літургія: Тропар і кондак свята. Прокімен, алилуя, причасний – свята. Ап. – 1 Тим. 285 зач.; 4, 4-8, 16. Єв. – Лк. 82 зач.; 16, 15-18. 17,1-4. Замість „Достойно” – ірмос свята.


Грудень 6 Субота
6 (23) Свв. Амфілохія, єп. Іконійського, і Григорія, єп. Акрагантійського.

Вечірня: катизма чергова. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: свята – 3 і святт. – 3. Слава: святт., І нині: 1-й богородичний, що віддається. На стиховні: стихири свята. Тропар святт., Слава, І нині: свята. Відпуст великий з поминанням служби свята і святт.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава: святт., І нині: свята. Катизми чергові і сідальний свята. Псалом 50. Канонів 2: перший свята, другий святт. По 9-ій – світильний святт. Слава, І нині: світильний свята. Стиховня – вся свята. Тропар святт., Слава, І нині: свята.

Часи: тропар свята, також на 3-му і 9-му ще Слава: святт., кондаки – поперемінно, тобто: на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му – святт.

Літургія: Тропар і кондак свята. Прокімен, алилуя, причасний – свята. Ап. – Гал. 205 зач.; 3, 8-12. Єв. – Лк. 49 зач.; 9, 57-62.Замість „Достойно” – ірмос свята.


Грудень 7 Неділя
7 (24) Неділя 26-та по Зісланні Святого Духа. Глас 1. Єв. 4.
Св. влкмчц. Катерини. Св. влкмч. Меркурія. (останнього – не співаємо в цей день)

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” – 10 стихир: октоїха – 3, свята – 3 і влкмчц. – 4. Слава: влкмчц., І нині: 1-й богородичний гласу (догмат). На стиховні: недільні стихири октоїха, Слава, І нині: свята. Тропар воскресний, Слава: влкмчц., І нині: свята. Відпуст великий з поминанням недільним і влкмчц.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар недільний двічі, Слава: влкмчц., І нині: свята. Катизми чергові і сідальний недільний. Полієлей. „Ангельський собор”. Іпакой і все інше до канону – неділі. Прокімен недільний. Єв. Лк. 112 зач.; 24, 1-12. Псалом 50. Канонів 3: недільний, свята і влкмчц. По 3-ій пісні – кондак-ікос свята і влкмчц., сідальні влкмчц і свята. По 6-ій – кондак-ікос недільні. На 9-ій – „Чеснішу”, по 9-ій – „Свят Господь Бог наш”, недільний світильний, Слава: влкмчц., І нині: свята. Хвалитних стихир – 8, тобто: недільних – 4 і влкмчц. – 4 (з двома приспівами, вказаними на алилуя мучениці: «Терпеливо очікував я на Господа, і Він почув мене, і вислухав молитву мою» і «І вивів мене з безодні пристрастей і з багнистого болота»). Слава: стихира євангельська, І нині: „Преблагословенна”. По славослов’ї – тропар недільний: „Сьогодні спасіння світу”. Відпуст великий з поминанням недільним і влкмчц.

Часи: на всіх: тропар недільний, також Слава: на 1-му і 6-му – ще й свята, на 3-му і 9-му – ще й влкмчц. Кондак: на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му – недільний.

Літургія: тропар недільний і свята, Слава: кондак недільний, І нині: свята. Прокімен, апостол, алилуя, євангелія і причасний – тільки неділі. Ап. – Еф. 229 зач.; 5, 9-19. Єв. – Лк. 66 зач.; 12, 16-21.Замість „Достойно” – приспів і ірмос свята.


Грудень 8 Понеділок
8 (25) Тиждень 27-ий по Зісланні Святого Духа.
Відданння празника Введення Богородиці. Свв. свщмчч. Климента, папи Римського, і Петра, єп. Олександрійського.

Вечірня: катизми нема. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: усі – свята; Слава, І нині: свята. Нема входу, ані читань. Стиховня ціла – свята, з великої вечірні. На кінці: тропар свята один. Відпуст середній з поминанням свята.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава, І нині: знову раз. Катизми чергові з сідальними свята і відразу псалом 50 та канон. Канон і все інше до кінця утрені – саме так, як у саме свято. Канон свята. На 9-ій пісні „Чеснішу” не співаємо, але приспіви святкові до ірмосів і тропарів канону. По 9-ій – світильний свята. Хвалитні стихири свята – 4, Слава, І нині: свята. Після великого славослов’я – тропар свята. Відпуст великий з поминанням свята.

Часи: тропар і кондак свята.

Літургія: тропар і кондак свята. Прокімен, алилуя, причасний – свята. Ап. – 1 Тим. 285 зач.; 5, 1-10. Єв. – Лк. 86 зач.; 17, 20-25. Замість „Достойно” – ірмос свята.


Грудень 9 Вівторок
9 (26) Прп. Аліпія Стовпника. Пам'ять посвячення храму св. влкмч. Юрія, що в Києві перед воротами св. Софії.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 прп., Сл.: прп., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прп., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар прп. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та прп. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. прп., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прп., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – прп.

Літургія: вся служба дня. Ап. – 1 Тим. 286 зач.; 5, 11-21. Єв. – Лк. 87 зач.; 17, 26-37.


Грудень 10 Середа
10 (27) Св. влкмч. Якова Персянина. Прп. Палладія.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 влкмч.; 3 прп., Сл.: прп., І нині: хрестобогород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар влкмч., Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар влкмч. (2), Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, влкмч. та прп. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, влкмч. Сл.: світил. прп., І нині: хрестобогородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар влкмч., Сл. прп., І нині: богород. за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – влкмч. та 9-му – прп.

Літургія: вся служба дня. Ап. – 1 Тим. 287 зач.; 5, 22-6, 11. Єв. – Лк. 90 зач.; 18, 15-17; 26-30.


Грудень 11 Четвер
11 (28) Прпмч. Стефана Нового. Св. мч. Іринарха.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 прпмч.; 3 мч., Сл.: мч., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прпмч., Сл. мч., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар прпмч. (2), Сл. мч., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, прпмч. та мч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, прпмч. Сл.: світил. мч., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прпмч., Сл. мч., І нині: богород. за гласом тропаря мч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – прпмч. та 9-му – мч.

Літургія: вся служба дня. Ап. – 1 Тим. 289 зач.; 6, 17-21. Єв. – Лк. 92 зач.; 18, 31-34.


Грудень 12 П'ятниця
12 (29) Св.мч. Парамона. Св. мч. Філумена.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 мчч., Сл.: мчч., І нині: хрестобогород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мчч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар мчч. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мчч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та мчч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. мчч., І нині: хрестобогородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мчч., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря мчч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – мчч.

Літургія: вся служба дня. Ап. – 2 Тим. 290 зач.; 1, 1-2; 8-18. Єв. – Лк. 95 зач.; 19, 12-28.


Грудень 13 Субота
13 (30) + Св. всехвального ап. Андрея Первозванного.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” стихир – 6, всі ап. Слава: ап., І нині: 1-й богородичний (догмат), що віддається. Прокімен дня і три читання ап.: 1Пт. 1:1-25,2:1-6, 1Пт. 2:21-25,3:1-9, 1Пт. 4:1-11. Стиховня ціла ап., зі своїми приспівами. Тропар ап., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря ап. Відпуст великий з поминанням тільки служби ап.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар ап. двічі, Слава, І нині: богородичний з недільних, за голосом тропаря ап. Катизми чергові з сідальними ап., також полієлей з величаннями і сідальний ап. Степенна 4-го голосу, перший антифон. Прокімен, Єв. – Йо. 67 зач.; 21, 15-25. Пс. 50, і стихира ап. Канонів 3: перший Богородиці і два ап. По 3-ій пісні – сідальний ап. По 6-ій – кондак-ікос ап. По 9-ій – світильний ап. Хвалитні стихири ап. – 4. Слава: ап., І нині: богородичний, за голосом наславника. По великому славослов’ї з трисвятим – тропар ап., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря ап. Відпуст великий з поминанням тільки служби ап.

Часи: тропар і кондак ап.

Літургія: все – тільки ап. Апостол і євангелія спочатку – Ряд.: Ап. – Гал. 213 зач.; 5, 22-6, 2. Єв. – Лк. 51 зач.; 10, 19-21. Ап. – Ап. – 1 Кор. 131 зач.; 4, 9-16. Єв. – Йо. 4 зач.; 1, 35-51.


Грудень 14 Неділя
14 (1) Неділя 27-ма по Зісланні Святого Духа. Глас 2. Єв. 5.
Св. прор. Наума.

Вечірня: “Блажен муж”. На “Господи, взиваю” 10 стихир: 7 неділ., 3 прор., Сл.: І нині: догмат гласу. Прокімен дня. Стиховня неділ. По “Отче наш” тропар воскресний, Сл.: прор., І нині: богородичний з неділ. за гласом тропаря прор. Великий відпуст з помин. неділі і прор.

Утреня: по “Бог Господь” тропар воскресний двічі, Сл.: прор., І нині: богородичний з неділ. за гласом Сл. Катизми черг., сідал. неділ., полієлей, “Ангельський собор”, іпакой, степенна та прокімен  гласу. Єв. Лк. 113 зач.; 24, 12-35. “Воскресіння Христове”. Пс. 50. Стихира неділ. Канони воскресний, хрестовоскресний, Богородиці і прор. По 3-ій пісні – кондак і сідальний прор. По 6-ій – кондак-ікос недільні. На 9-ій пісні – “Чеснішу від херувимів”. По 9-ій – «Свят Господь Бог наш» і світильний воскресний, Сл.: І нині: богородичний воскресного світильного. Хвалитних стихир – 8 воскресних, Сл.: стихира євангельська, І нині: “Преблагословенна”. По вел. славослов’ї тропар “Воскресши з гробу”. Відпуст великий з поминанням служби воскресної і прор.

Часи: на всіх тропар воскресний, Слава: на 3-му і 9-му – тропар прор., на 6-му – храму. Кондаки: на 1-му і 9-му – воскресний, на 3-му – прор., на 6-му храму.

Літургія: антифони воскресні або зображальні. Тропар воскресний, Сл.: кондак воскресний, І нині: богородичний з неділ. за гласом Сл. Прокімен і алилуя воскресні. Ап. – Еф. 233 зач.; 6, 10-17. Єв. – Лк. 71 зач.; 13, 10 -17. Причасний «Хваліте».


Грудень 15 Понеділок
15 (2) Тиждень 28-ий по Зісланні Святого Духа.
Св. прор. Аввакума.

Вечірня: катизми нема. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 прор., Сл.: прор., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прор., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прор. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар прор. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прор. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та прор. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. прор., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прор., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря прор. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – прор.

Літургія: вся служба дня. Ап. – 2 Тим. 294 зач.; 2, 20-26. Єв. – Лк. 97 зач.; 19, 37-44.


Грудень 16 Вівторок
16 (3) Св. прор. Софонії.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 прор., Сл.: прор., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прор., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прор. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар прор. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прор. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та прор. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. прор., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прор., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря прор. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – прор.

Літургія: вся служба дня. Ап. – 2 Тим. 297 зач.; 3, 16-4, 4. Єв. – Лк. 98 зач.; 19, 45-48.


Грудень 17 Середа
17 (4) Св. влкмчц. Варвари. Прп. Йоана Дамаскина.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 влкмчц.; 3 прп., Сл.: прп., І нині: хрестобогород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар влкмчц., Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар влкмчц. (2), Сл. прп., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прп. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха, влкмчц. та прп. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, влкмчц. Сл.: світил. прп., І нині: хрестобогородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар влкмчц., Сл. прп., І нині: богород. за гласом тропаря прп. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му – влкмчц. та 9-му – прп.

Літургія: вся служба дня. Ап. – 2 Тим. 299 зач.; 4, 9-22. Єв. – Лк. 99 зач.; 20, 1-8.


Грудень 18 Четвер
18 (5) + Прп. й богоносного Сави Освященного.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” стихир – 8, всі прп. Слава: прп, І нині: 1-й богородичний (догмат). Прокімен дня і три читання прп: Муд. 3:1-9, Муд. 5:15-6:3, Муд. 4:7-15. На литії стихири прп. Стиховня ціла прп., зі своїми приспівами. На благословенні хлібів: Тропар прп. двічі і «Богородице Діво» раз. Відпуст великий з поминанням тільки служби прп.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар прп. двічі, Слава, І нині: богородичний з недільних, за голосом тропаря прп. Катизмаи черговаі з сідальними прп., також полієлей з величаннями і сідальний прп. Степенна 4-го голосу, перший антифон. Прокімен, Єв. Лк. 113 зач.; 24, 12-35. Пс. 50, і стихира прп. Канонів 2: перший Богородиці, другий прп. Під час канону відбувається мирування. По 3-ій пісні – сідальний прп. По 6-ій – кондак-ікос прп. По 9-ій – світильний прп. Хвалитні стихири прп. – 4. Слава: прп., І нині: богородичний, за голосом наславника. По великому славослов’ї з трисвятим – тропар прп., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря прп. Відпуст великий з поминанням тільки служби прп.

Часи: тропар і кондак прп.

Літургія: все – тільки прп. Апостол і євангелія спочатку – Ряд.: Ап. – Тит 300 зач.; 1, 5-2, 1. Єв. – Лк. 100 зач.; 20, 9-18. Прп. – Ап. – Євр. 335 зач.; 13, 17 – 21. Єв. – Лк. 24 зач.; 6, 17 – 23.


Грудень 19 П'ятниця
19 (6) + Св. Миколая, архиєп. Мир Ликійських, чудотворця.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” стихир – 8 всі свят., Слава: свят., І нині: 1-й богородичний (догмат) за голосом наславника. Прокімен дня і три читання свят.: Прип. 3:13-16, Прип. 8:22-30, Муд. 4:7-15. Стихири на литії свят. Стиховня свят., зі своїми приспівами. На благословенні хлібів: Тропар свят., двічі і „Богородице Діво” раз. Відпуст великий з поминанням тільки служби свят.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свят. двічі, Слава, І нині: богородичний з недільних, за голосом тропаря свят. Катизми чергові з сідальними свят., також полієлей з величаннями і пополієлейний сідальний свят. Степенна 4-го голосу, перший антифон. Прокімен, Єв. – Йо. 36 зач.; 10, 9-16. Пс. 50, і стихира свят. Канонів 3: Богородиці і два свят. Під час канону відбувається мирування. По 3-ій пісні – сідальний свят. По 6-ій – кондак-ікос свят. По 9-ій – світильний свят. Хвалитні стихири свят. – 6. Слава: свят., І нині: богородичний, за голосом наславника. По великому славослов’ї з трисвятим – тропар свят., Слава, І нині: богородичний з недільних за голосом тропаря свят. Відпуст великий з поминанням тільки служби свят.

Часи: тропар і кондак свят.

Літургія: все – тільки свят.: Ап. – Євр. 335 зач.;13, 17-21. Єв. – Лк. 24 зач.; 6, 17-22.


Грудень 20 Субота
20 (7) Св. Амвросія, єп. Медіоланського.

Вечірня: катизми нема. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 свят., 3 Октоїха; Сл.: свят., І нині: догмат гласу, що віддається. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар свят., Сл., І нині: богородичний воскресний за гласом тропаря свят. Відпуст великий з поминанням цілого тижня і свят.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар свят. (2), Сл., І нині: богородичний воскресний за гласом тропаря свят. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Пс. 50. Канон: якщо Господній або Богородичний храм – канонів 3: храму, свят. та Октоїха. Якщо храм святого, канонів 3: свят., храмового святого та Октоїха. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: свят., І нині: його богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар свят., Сл., І нині: богородичний відпустовий за гласом тропаря свят. і за днем тижня. Відпуст великий з поминанням усього тижня і свят.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – свят.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Еф. 218 зач.; 1, 16-23. Єв. – Лк. 67 зач.; 12, 32-40.


Грудень 21 Неділя
21 (8) Неділя 28-ма по Зісланні Святого Духа. Глас 3. Єв. 6.
Примітка: На цю неділю переноситься євангельське читання з 29 неділі.
Прп. Патапія.

Вечірня: “Блажен муж”. На “Господи, взиваю” 10 стихир: 7 неділ., 3 прп., Сл.: І нині: догмат гласу. Прокімен дня. Стиховня неділ. По “Отче наш” тропар воскресний, Сл.: прп., І нині: богородичний з неділ. за гласом тропаря прп. Великий відпуст з помин. неділі і прп.

Утреня: по “Бог Господь” тропар воскресний двічі, Сл.: прп., І нині: богородичний з неділ. за гласом Сл. Катизми черг., сідал. неділ., полієлей, “Ангельський  собор”, іпакой, степенна та прокімен гласу. Єв. – Лк. зач. 114; 24, 36-53. “Воскресіння Христове”. Пс. 50. Стихира неділ. Канони воскресний, хрестовоскресний, Богородиці і прп. По 3-ій пісні – сідальний прп. По 6-ій – кондак прп. На 9-ій пісні – “Чеснішу від херувимів”. По 9-ій – «Свят Господь Бог наш» і світильний воскресний, Сл.: І нині: богородичний воскресного світильного. Хвалитних стихир – 8 воскресних, Сл.: стихира євангельська, І нині: “Преблагословенна”. По вел. славослов’ї тропар «Сьогодні спасіння світу». Відпуст великий з поминанням служби воскресної і прп.

Часи: на всіх тропар воскресний, Слава: на 3-му і 9-му – тропар прп., на 6-му – храму. Кондаки: на 1-му і 9-му – воскресний, на 3-му – прп., на 6-му храму.

Літургія: антифони воскресні або зображальні. Тропар воскресний, Сл.: кондак воскресний, І нині: богородичний з неділ. за гласом Сл. Прокімен і алилуя воскресні. Ап – Кол. 250 зач.; 1, 12-18. Єв. – Лк. 76 зач.; 14, 16-24. Причасний «Хваліте».


Грудень 22 Понеділок
22 (9) + Зачаття Пресвятої Богородиці св. Анною.
Тиждень 29-ий по Зісланні Святого Духа.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” – 8 стихир свята. Слава, І нині: свята. Прокімен дня. Три читання свята: Бут. 3:1-15, Юдити 13:4-20, Естери 7: 1-10. На литії всі стихири – свята. На стиховні: стихири свята. На благословенні хлібів: тропар свята тричі. Відпуст великий з поминанням свята.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава, І нині: свята. Катизми чергові з сідальними свята, полієлей і величання, і пополієлейний сідальний свята. Степенна 4-го голосу, 1-й антифон. Прокімен і євангелія свята. Єв. – Лк. 4 зач.; 1:39-49,56. Псалом 50. Стихира свята. Канони два свята. Під час канону відбувається мирування. По 3-ій пісні – сідальний свята, по 6-ій – кондак-ікос свята. На 9-ій пісні „Чеснішу” не співаємо, але приспіви святкові до ірмосів і тропарів канону. По 9-ій пісні – світильний свята. Хвалитні стихири свята – 4, Слава, І нині: свята. Після великого славослов’я – тропар свята. Відпуст великий з поминанням свята.

Часи: на всіх часах – тропар і кондак свята.

Літургія: антифони повсякденні або зображальні, тропар, кондак, прокімен, алилуя, причасний свята. Ап. – Гал. 210 зач.; 4:22-31. Єв. – Лк. 36 зач.; 8:16-21. Замість „Достойно” – приспів і ірмос свята.


Грудень 23 Вівторок
23 (10) Свв. мчч. Мини, Єрмогена і Євграфа.

Вечірня: катизми нема. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: свята – 3 і мчч. – 3. Слава: мчч., І нині: свята. На стиховні: стихири свята. Тропар мчч., Слава, І нині: свята. Відпуст середній з поминанням служби свята і мчч.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава: мчч., І нині: свята. Катизми чергові і сідальні свята. Псалом 50. Канони 2: перший свята, другий мчч. По 9-ій – світильний мчч. Слава, І нині: світильний свята. Стиховня – вся свята. Тропар мчч., Слава, І нині: свята.

Часи: тропар свята, також на 3-му і 9-му ще Слава: мчч., кондаки – поперемінно, тобто: на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му – мчч.

Літургія: Тропар і кондак свята. Прокімен, алилуя, причасний – свята. Ап. – Євр. 310 зач.; 4, 1-13. Єв. – Лк. 106 зач.; 21, 12-19. Замість „Достойно” – ірмос свята.


Грудень 24 Середа
24 (11) Прп. Даниїла Стовпника.

Вечірня: Катизма чергова. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: свята – 3 і прп. – 3. Слава: прп., І нині: свята. На стиховні: стихири свята. Тропар прп., Слава, І нині: свята. Відпуст середній з поминанням служби свята і прп.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава: прп., І нині: свята. Катизми чергові і сідальні свята. Псалом 50. Канони 2: перший свята, другий прп. По 9-ій – світильний прп. Слава, І нині: світильний свята. Стиховня – вся свята. Тропар прп., Слава, І нині: свята.

Часи: тропар свята, також на 3-му і 9-му ще Слава: прп., кондаки – поперемінно, тобто: на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му – прп.
Літургія: Тропар і кондак свята. Прокімен, алилуя, причасний – свята. Ап. – Євр. 335 зач.;13, 17-21. Єв. – Лк. 24 зач.; 6, 17-22. Замість „Достойно” – ірмос свята.


Грудень 25 Четвер
25 (12) Прп. Спиридона чудотворця, єп. Трімитійського.

Вечірня: Катизма чергова. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: свята – 3 і прп. – 3. Слава: прп., І нині: свята. На стиховні: стихири свята. Тропар прп., Слава, І нині: свята. Відпуст середній з поминанням служби свята і прп.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава: прп., І нині: свята. Катизми чергові і сідальні свята. Псалом 50. Канони 2: перший свята, другий прп. По 9-ій – світильний прп. Слава, І нині: світильний свята. Стиховня – вся свята. Тропар прп., Слава, І нині: свята.

Часи: тропар свята, також на 3-му і 9-му ще Слава: прп., кондаки – поперемінно, тобто: на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му – прп.

Літургія: Тропар і кондак свята. Прокімен, алилуя, причасний – свята. Ап. – Євр. 315 зач.; 7, 1-6. Єв. – Лк. 107 зач.; 21, 28-33. Замість „Достойно” – ірмос свята.


Грудень 26 П’ятниця
26 (13) + Свв. мчч. Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія й Ореста. Св. мчц. Лукії, діви.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” – 8 стихир: свята – 3 і мчч. – 5, Слава: мчч., І нині: 1-й богородичний голосу (догмат). Три читання: Іс. 43:9-14, Муд. 3:1-9, Муд. 5:15-23; 6:1-3. Стиховня мчч. з їх приспівами, тільки І нині: свята Тропар мчч., Слава, І нині: свята. Відпуст великий з поминанням свята і мчч.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава: мчч., І нині: свята. Катизми чергові з сідальними мчч., Слава, І нині: свята. Полієлей з величаннями, також сідальний мчч., Слава, І нині: свята. Степенна 4-го голосу, 1-й антифон. Все інше до канону – мчч. Єв. – Мт. 36 зач.; 10:16-22. Канони 2: свята, другий мчч. По 9-ій – світильний мчч. Слава, І нині: світильний свята. Хвалитних стихир 3 свята і 3 мчч., Слава: мчч., І нині: свята. По великому славослов’ї – тропар мчч., Слава, І нині: свята. Відпуст великий з поминанням свята і мчч.

Часи: на всіх: тропар свята, Слава: мчч.; кондаки – поперемінно, тобто на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му мчч.

Літургія: тропар свята і мчч., Слава: кондак мчч., І нині: кондак свята. Прокімен, алилуя і причасний – свята і мчч.; апостол і євангелія – дня: Ап. – Євр. 317 зач.; 7, 18-25. Єв. – Лк. 108 зач.; 21, 37-22, 8. Мчч.: Ап. – Еф. 233 зач.; 6:10-17. Єв. – Лк. 106 зач.; 21:12-19. Замість „Достойно” – ірмос свята.


Грудень 27 Субота
27 (14) Свв. мчч. Тирса, Левкія, Филимона, Аполлонія, Аріяна й Каленика.

Вечірня: Катизма чергова. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: свята – 3 і мчч. – 3. Слава: мчч., І нині: догмат, що віддається. На стиховні: стихири свята Октоїха. Тропар мчч., Слава, І нині: свята. Відпуст великий з поминанням служби свята і мчч.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар свята. двічі, Слава: мчч., І нині: свята. Катизми чергові і сідальні свята. Псалом 50. Канони 2: перший свята, другий мчч. По 9-ій – світильний мчч. Слава, І нині: світильний свята. Стиховня – вся свята. Тропар мчч., Слава, І нині: свята.

Часи: тропар свята, також на 3-му і 9-му ще Слава: мчч., кондаки – поперемінно, тобто: на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му – мчч.

Літургія: Тропар і кондак свята. Прокімен, алилуя, причасний – свята. Ап. – Еф. 220 зач.; 2, 11-13. Єв. – Лк. 72 зач.; 13, 18-29. Замість „Достойно” – ірмос свята.


Грудень 28 Неділя
28 (15) Неділя 29-та по Зісланні Святого Духа, святих Праотців. Глас 4. Єв. 7.
Св. свщмч. Єлевтерія. Прп. Павла, що в Латрі. Св. Стефана ісп., архиєп. Сурозького.

Вечірня: „Блажен муж”. На „Господи, взиваю я” – 10 стихир: 3 недільних, З свята (Зачаття) і 4 Праотців, Слава: Праотців, І нині: 1-й богородичний біжучого гласу (догмат). По прокімені читань немає. На стиховні: стихири недільні, Слава: Праотців, І нині: свята. Тропар недільний, Слава: Праотців, І нині: свята.

Утреня: по „Бог Господь”: тропар недільний двічі, Слава: Праотців, І нині: свята. Катизми чергові, і сідальні недільні. Полієлей, „Ангельський собор”, іпакой, сідальний Праотців. Степенна 4-го голосу. Прокімен недільний. Єв. Йо. зач. 63; 20, 1-10. «Воскресіння Христове…». Псалом 50. Стихира недільна. Канонів 3: перший недільний октоїха, другий свята, третій Праотців. На 9-ій – „Чеснішу”, по 9-ій – „Свят Господь Бог наш”, недільний світильний, Слава: Праотцям, І нині: свята. Хвалитних стихир – 8, тобто: недільних – 4 і Праотців – 4 (з приспівами «Благословен єси, Господи, Боже отців наших, і хвальне, і прославлене ім’я Твоє на віки» і «Бо праведний єси в усьому, що створив Ти нам»). Слава: Праотцям, І нині: „Преблагословенна”. По славослов’ї – тропар недільний «Воскресши із гробу…». Відпуст великий з поминанням недільним. По відпусті – Слава, І нині: євангельська стихира.

Часи: на всіх: тропар недільний, також Слава: на 1-му і 6-му – свята, на 3-му і 9-му – Праотцям. Кондак свята і Праотцям співаємо поперемінно.

Літургія: Тропарі: недільний, свята і Праотцям, Слава: кондак Праотцям, І нині: свята. Прокімен, апостол, алилуя і євангелія – тільки Праотцям. Ап. – Кол. 257 зач.; 3:4-11. Єв. – Лк. 76 зач.; 14:16-24 .Причасний неділі „Хваліте” і Праотцям. Замість „Достойно” – ірмос свята.


Грудень 29 Понеділок
29 (16) Св. прор. Аггея.

Вечірня: катизма чергова. На „Господи, взиваю я” – 6 стихир: усі – свята; Слава, І нині: свята. Нема входу, ані читань. Стиховня ціла – свята, з великої вечірні. На кінці: тропар свята один. Відпуст великий з поминанням свята і прор.

Утреня: На „Бог Господь”: тропар свята двічі, Слава, І нині: свята. Катизми з сідальними свята і відразу псалом 50 та канон. Канон і все інше до кінця утрені – саме так, як у саме свято. Канон свята. На 9-ій пісні „Чеснішу” не співаємо, але приспіви святкові до ірмосів і тропарів канону. Хвалитні стихири свята – 4, Слава, І нині: свята. Після великого славослов’я – тропар свята. Відпуст великий з поминанням свята і прор.

Часи: на всіх часах – тропар і кондак свята.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Євр. 319 зач.; 8, 7-13. Єв. – Мр. 33 зач.; 8, 11-21.


Грудень 30 Вівторок
30 (17) Св. прор. Даниїла. Свв. трьох отроків, Ананії, Азарії й Мисаїла.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 прор., Сл.: прор., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прор., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прор. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар прор. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря прор. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та прор. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. прор., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар прор., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря прор. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – прор.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Євр. 321 зач.; 9, 8 – 10. 15 – 23. Єв. – Мр. 34 зач.; 8, 22 – 26.


Грудень 31 Середа
31 (18) Св. мч. Севастіяна і дружини його.

Вечірня: катизма чергова. На “Господи, взиваю” 6 стихир: 3 Октоїха; 3 мч., Сл.: мч., І нині: хрестобогород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мч., Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мч. і за днем тижня.

Утреня: по “Бог Господь”: тропар мч. (2), Сл., І нині: богород. відпустовий за гласом тропаря мч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та мч. По 9-ій пісні – світильний Октоїха, Сл.: світил. мч., І нині: хрестобогородичний. Стиховня Октоїха. По “Отче наш”: тропар мч., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря мч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му – тропар дня; на 6-му – храму; на 3-му та 9-му – мч.

Літургія: вся служба дня. Ап. – Євр. 323 зач.; 10, 1-18. Єв. – Мр. 36 зач.; 8, 30-34.

Немає коментарів:

Дописати коментар